27 Şubat 2019 - Çarşamba
Başlangıç / Güncel / Emniyet’e 10 bin bekçi alınması kararlaştırıldı

Emniyet’e 10 bin bekçi alınması kararlaştırıldı

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin bekçi kadrosu ihdas edildi.

Buna bakılırsa, İçişleri Bakanlığı’nda; 1 kaymakam, 1 yazı işleri müdürü, 1 nüfus müdürü, 1 üçüncü derece şef, 2 beşinci derece şef, 1 programcı, 2 bilgisayar işletmeni, 3 beşinci derece veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 3 altıncı derece veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 4 yedinci derece veri hazırlama ve denetim işletmeni, 4 sekizinci derece veri hazırlama ve denetim işletmeni, 6 dokuzuncu derece veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 2 şoför, 2 hizmetli, 1 kaloriferci, 2 dağıtıcı olmak üzere toplam 36 yeni kadro ihdas edildi.

10 BİN BEKÇİ KADROSU İHDAS EDİLDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında ise 3 ile 10 derece arasında 10 bin bekçi ekibi ihdas edildi.

Hırsızlık Olayları Azaldı

Bekçilerin göreve başlamasıyla birlikte hırsızlık olaylarında ciddi oranda bir azalma meydana geldi. Gece gündüz görev yapan bekçiler aldıkları eğitim sayesinde hırsızların ve diğer suçluların korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

10 BİN 500 BEKÇİ ALIMLARI İÇİN KRİTİK TARİH

14 Ocak 2019 tarihinde bekçilerin eğitimlerine başlamasından sonra yeni bekçi alımları ile ilgili kritik tarihte başlamış olacak. 10 bin 500 bekçi alımları için yeni ilan yayınlama süreci 14 Ocak 2019 tarihi son derece önem taşıyor.

İlginizi Çekebilir

24. Dönem POMEM alımları ne zaman olacak?

24. Dönem POMEM alımları ile ilgili başvuru tarihleri ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, hayallerindeki mesleği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir