22 Mayıs 2024 - Çarşamba
Başlangıç / Sınav & Mülakat / Belgeler / PAEM Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

PAEM Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM), Emniyet teşkilatına amir yetiştiren kurumdur. En az lisans mezunlarının KPSS puanı ile başvurabildiği PAEM, Kpss Baraj Puanı‘nı geçmeleri halinde Polis Akademisi sitesinden ön başvuru yapacak, 10 katı çağrılacak adaylar arasına girenler Ankara’ya bireysel başvuru ve diğer sınavlar için çağrılacaklar. Bu süreçte aşağıdaki adımlar izlenecek:

PAEM Başvuru Evraklarının tamamlanması

 1. T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanının aslı (Başvuru yapan adaylar başvuru esnasında nüfus cüzdanlarının aslını ibraz etmek zorundadır)
 2. Sınav giriş belgesi
 3. Sınav Başvuru Dilekçesi
 4. Lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar için yükseköğretim kurumu tarafından kabul edilen denklik belgesinin aslı
 5. Son bir yıl içerisinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf ,
 6. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları hariç, sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,
 7. Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş tahsisi ile ilgili mahkeme kararı,
 8. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocuklarından, Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin kurumca onaylı örneği,
 9. Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (Sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)
 10. Adli Sicil kaydı olan adayların mahkeme kararlarının fotokopisi
 11. PAEM öğrenci adayları için sağlık bilgilendirme formu
 12. Adayların Fiziksel Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı,
 13. Erkek adayların, 1111 sayılı Askerlik Kanunu çerçevesinde askerlik ile ilişiğinin bulunmadığına dair resmi belge getirmeleri gerekmektedir.

PAEM Başvuru Dilekçesi

Dilekçeyi indirmek için tıklayın: PAEM Başvuru Dilekçesi

Önemli Not: Dilekçeyi bilgisayardan ya da çıktı alıp doldurabilirsiniz. Tükenmez kalem siyah-mavi renk kullanın. Dilekçenin sonundaki kısmı başvuru günü yetkili dolduracağı için boş bırakın.

PolisOkulu.com

İlginizi Çekebilir

Bekçilik Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi olmak isteyen on binlerce adayı uzun bir maraton bekliyor. Bu süreçte, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir