19 Mayıs 2024 - Pazar
Başlangıç / Güncel / 15 Bin Polis Alımı Yapılacak! 24. POMEM Alımları Ne Zaman?

15 Bin Polis Alımı Yapılacak! 24. POMEM Alımları Ne Zaman?

İçişleri Bakanlığı 15 bin polis alımı yapılacağını duyurdu. Polis olma hayali kuran binlerce genç açıklamanın ardından heyecanla, ’15 bin polis alımı ne zaman yapılacak?’ sorusunu araştırmaya başladı. Peki, 24.POMEM ne zaman? Polis alım şartları neler? İşte 15 bin polis alımı ile ilgili detaylar….

15 bin polis alımı müjdesinin ardından binlerce kişi 24.POMEM ile ilgili detayları araştırıyor. İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü çatısı altında polislik görevini icra etmek isteyen adaylar başvuruların başlayacağı tarihi sabırsızlıkla bekliyor. 10 bin polis alımı yapılması beklenirken, İçişleri Bakanlığı’nın sayıyı 15 bine yükselttiğini duyurmasıyla heyecan iyice arttı. Peki, 15 bin polis alımı ne zaman yapılacak? 24.POMEM ne zaman? Polis alım şartları neler? İşte polis alımı ile ilgili detaylar…

15 BİN POLİS ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanı polis alımı ile ilgili yaptığı açıklamada, “15 bin yeni polis alıyoruz. Bunun büyük bir bölümünü İstanbul’a vereceğiz. İstanbul’u dünyanın en güvenli şehri haline getireceğiz” ifadelerini kullandı. Polis alımının ne zaman yapılacağına dair bilgiler ise merak konusu. 15 bin polis alımı için henüz bir açıklama yapılmadı. Bilgiler netleştiğinde haberimizde olacak…

24.POMEM NE ZAMAN?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen POMEM sınavları büyük ilgi görüyor. Hayali polis olmak olan binlerce kişi zorlu eğitimlerin ve sağlık taramalarının ardından sözlü mülakata girerek POMEM eğitimine katılıyor ve EGM bünyesinde göreve başlıyor. 24.POMEM başvurularının Mart ayının içinde alınacağı tahmin ediliyor. Henüz 23.POMEM mülakat sonuçları açıklanmadı. Sonuçların bir iki gün içinde açıklanması bekleniyor. 24.POMEM için çalışmalar da 23.POMEM mülakat sonuçlarının ardından başlayacak.

POLİS ALIMI ŞARTLARI NELER?

24.POMEM için şartlar resmen belli olmasa da, bir önceki POMEM için istenen şartların talep edileceği tahmin ediliyor. İşte 23.POMEM için istenen şartlar…

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Ön lisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan ön lisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.)

Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silah altında bulunmamak.

Adaylarda, 31 Aralık 2018 itibarıyla 30 yaşından gün almamak, lisans mezunları için 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS’lerin birinden P3 puan türünde en az (60,00) ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli, şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise bu sınavlarda P3 puan türünde en az (48,00) ve üzeri puan, ön lisans mezunları için yapılan 2016 yılı KPSS P93 puan türünden en az (70,00) ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli, şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2016 yılı KPSS P93 puan türünde en az (56,00) ve üzeri puan almış olmak gibi şartlar aranıyordu.

polisokulu.com

İlginizi Çekebilir

10 Bin 500 Bekçi Alımı Genel Şartları Neler?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin 500 bekçi alımının yapılacağı ifade edildi. Bekçi alımları Polis …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir