19 Mart 2024 - Salı
Başlangıç / Güncel / Yeni polislere POLSAN zorunluluğu geliyor!

Yeni polislere POLSAN zorunluluğu geliyor!

Emniyet teşkilatı mensuplarına sosyal ve ekonomik yardımlar sağlamak üzere kurulan Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN)’a yönelik düzenleme yapıldı.

Emniyet mensuplarının emekli sandığı olarak bilinen ve ihtiyaç duyan üyelerine kredi ve sosyal yardımlar sağlamak için kurulan Polis Bakım ve Yardım Sandığı’na (POLSAN) yönelik çok önemli düzenlemeye gidiliyor.Düzenlemeye bakılırsa güvenlik teşkilatı mensuplarının gönüllü olarak katıldığı Polis Bakım ve Yardım Sandığı’na katılım artık mecburi olacak.Yeni düzenlemeyle POLSAN’ın daha güçlü bir mali yapıya kavuşturularak ortaklarına yaptığı yardımların arttırılması amaçlanıyor.

‘Sürekli ortağıdır’ ibaresi eklenecek

Kamu düzeni ve güvenliğinden görevli emniyet Genel Müdürlüğü mensuplarına toplumsal ve ekonomik yardımlar sağlamak üzere kurulan Polis Bakım ve Yardım Sandığı’nın tabi olduğu 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanunu’nun 90’ıncı maddesine “Bu fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten sonra güvenlik Genel Müdürlüğü kadrosunda göreve süregelen memurlar görevleri süresince Sandığın sürekli ortağıdır.” ibaresi eklenecek.

Brüt maaşın yüzde 8’i ödenti olarak kesiliyor. Emekli Sandığı veya sosyal Sigortalar Kurumu kesintisine esas olan brüt maaş veya ücretlerinin yüzde 8‘inin kesinti meblağı olarak alındığı sistemde ödemeler maaş yada ücret bordroları üzerinden her ay kesilerek iki gün içinde Sandık hesabına yatırılmak suretiyle öğrenim oluyor.Yüzde 40’ını ortaklarına dağıtıyor. Piyasa fiyatının altında konut ve araç imkânı sağlayan, ihtiyaca ve üyelik süresine bakılırsa çeşitlenebilen uygun maliyetle borç da veren sandık, anlaşmalı bankalardan yalnızca sandık ortaklarına özel avantajlarla konut finansmanı kullanabilme, kampanyalarla piyasa fiyatlarının altında araç ve konut sahibi olabilme, anlaşmalı sigorta şirketi üzerinden özel indirimle konut ve araç sigortası yapabilme,indirimli fiyatlarla uçak biletleri satın alabilme, anlaşmalı noktalardan indirimli alışveriş olanağı da sunuyor.

İlginizi Çekebilir

24. Dönem POMEM alımları ne zaman olacak?

24. Dönem POMEM alımları ile ilgili başvuru tarihleri ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, hayallerindeki mesleği …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir